Güzel Bir Kız Sitesi

Kız Sitesi

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

vicudumuzla ilgili yazı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin

MesajKonu: vicudumuzla ilgili yazı   Çarş. Haz. 03, 2009 9:51 pm

badana, parke, yeni yatak takımı, eşimin kızlarımız Ceyda ve Aliye için boyadığı resimler, şirin çekmece kulpları…

Hepimiz çok iyi biliriz ki biz Türkler "bul birilerini, ver parayı, yaptır" yöntemini seçerken; Kanada'da herkes kendi çapında, kendi evinde, bir marangoz, boyacı, elektrikçi. Her şeyi kendi kendilerine yapmayı tercih ediyorlar. Aynı mantıkla, yaklaşık 3 hafta önce, ben, kendi başıma, çocuklarımın odasına parke döşedim. 30 sayfalık kullanım kılavuzunun yalnızca 8 sayfasını kullanarak. İlk 15 sayfada emniyet, kullanım koşulları ve gerekli malzemelerden bahseden bir dolu küçük harfli yazılar olması, biz erkeklerin bu sayfaları atlayıp, resimli sayfalara yönelmesine neden oluyor. Sanırım bu davranış biz erkeklerin genlerine gömülmüş. Halbuki bilinen gerçek, bizler, bir işlem sırasında, kendimizi kaybettiğimizde, tamamen ne yapacağımızı bilemediğimiz zamanda "yardım" sayfalarına bakıyoruz. Web içinde bu böyle. Kural: Eğer bir işlemi anlatmak için, her aşamada yardım bilgileri koyman gerekiyorsa, o işlemi oluşturan aşamaların hepsi kötü tasarlanmış demektir. İyi bir arayüz, yardıma ihtiyaç olmadan kullanılabilmelidir. (daha fazla bilgi için Microsoft'un araştırma sonuçlarına göz atabilirsiniz
Kullanıcı profilini gör http://winxclub.forumc.biz

vicudumuzla ilgili yazı
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yazının Altını ve Üstünü Çizmek !
» kişisel ileti yazıları
» Stern Dergisi Ropörtajı